Your MOBILITY & FLEXIBILITY Day

17 październik 2020, Warszawa

 

Ten dzień zmotywuje Cię do zadbania o zdrowie niezależnie od wieku!

Takiego wydarzenia w Twojej okolicy na pewno nie było. Nie ważne czy masz 20, 40 czy 60 lat – to wydarzenie przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie!

Ten dzień zorganizowaliśmy dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jak poprawić swoją sprawność, mobilność i gibkość, co jest niezwykle ważne w zachowaniu sprawności fizycznej przez całe życie. To wszystko ulega utracie z wiekiem!

Jeśli zależy Ci na możliwości wchodzenia po schodach w późnej starości, możliwości bawienia się z wnukami czy na życiu w pełni życia – zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy.

 • Myover40 to program przygotowany dla osób, które chciałyby posiadać ładne i sprawne ciało, bez bólu i bez ograniczonego zakresu ruchu - aż do później starości. Dedykowany jest dla osób po 40 roku życia, bez względu na płeć, rodzaj wykonywanej pracy, wzrost, czy wagę. Myover40 pomaga przełamać obawę przed treningiem, zniwelować bóle, pobudzić ciało i zrelaksować umysł.
 • Myover40 udowadnia, że radość z życia, bycie sprawnym i dowartościowanym możliwe jest w każdym wieku i absolutnie dla każdego, a osiągnąć to można przez odpowiednią aktywność fizyczną.
 • Myover40 to zestaw kompleksowych, jak najprostszych w wykonaniu ćwiczeń, opracowanych przy współpracy i wymianie wiedzy fizjoterapeutów, masażystów, trenerów osobistych oraz instruktorów Jogi i Pilates.

Ćwiczenia te wykorzystują naturalne mechanizmy ciała w kształtowaniu dobrej postawy sylwetki, poprawy ruchu w stawach, niwelowania bólów pleców, barków i kolan. Dodatkowo zapewniają uczucie relaksu i odprężenia od rana do późnego wieczora. Łączy najlepsze wartości z innych dziedzin jak masaż, akupresura, fizjoterapia, zajęcia wzmacniające,  joga, pilates, rozciąganie, relaksacja.

 

„Zdrowi, sprawni i szczęśliwi po 40stce”

 

Myover40 budujemy na wiedzy i doświadczeniu wielu specjalistów. Przy jego tworzeniu ściśle współpracują ze sobą fizjoterapeuci, masażyści, trenerzy osobiści oraz instruktorzy Jogi i Pilates oraz doświadczeni Trenerzy Personalni. W efekcie powstał najlepszy i najbardziej efektywny program ćwiczeń przeznaczony dla osób po 40-tym roku życia.

W tym dniu chcemy w aktywny sposób przybliżyć ćwiczenia, które wpływają na zachowanie dobrej sprawności fizycznej. Zajęcia będą prowadzone przez Master Trenerów programu myover40.

Przygotowaliśmy nie tylko treningi, czy rozmowy z trenerami, ale również poruszymy wiele ciekawych kwestii dot. zdrowia w czasie krótkich 20-minutowych wykładów.

 

Dla kogo jest ten dzień?

 • dla członków klubów fitness, jak i domatorów, którzy dopiero zastanawiają się nad ćwiczeniami - w tym dniu ręczymy, że każdy będzie się dobrze bawił,
 • dla trenerów personalnych, którzy chcą uzupełnić swój warsztat o ćwiczenia poprawiające mobilność i elastyczność oraz o trening ludzi starszych,
 • dla managerów, którym zależy na rozszerzeniu klubowego grafiku o zajęcia dla osób starszych, a także osób młodych, które mają problem z mobilnością i gibkością,
 • dla osób, które w przyszłości chciałyby zostać instruktorami i Master Trenerami tego programu.

Patrzymy w przyszłość z optymizmem. Opieramy się na wiedzy, doświadczeniu i znajomości potrzeb klienta. Dążymy z całym zaangażowaniem do osiągnięcia pozycji kreatywnego lidera na nowych rynkach i bycia liderem w treningu i zdrowym stylu życia osób po 40-tym roku życia.

 

PLAN DNIA

Podczas tego dnia masz możliwość poćwiczyć z Master Trenerami w czasie 5 lekcji. Każda lekcja pomaga poprawić mobilność i elastyczność w różnych partiach naszego ciała. Towarzyszy temu przepiękna instrumentalna muzyka.

Dlaczego warto wziąć udział w zajęciach według programu myover40?

 • Popracujesz nad swoją mobilnością i elastycznością w bezpieczny i przyjemny sposób przy relaksującej muzyce
 • Będziesz wykonywać kompleksowe i funkcjonalne ćwiczenia, z którymi na pewno sobie poradzisz – nawet, gdy jesteś osobą początkującą
 • Poprawisz swoje samopoczucie, poczujesz się lepiej i zauważysz większy zakres ruchu
 • Rozluźnisz spięte mięśnie i zastałe stawy, ale i wzmocnisz istotne partie ciała
 • Poprawisz swoją postawę ciała
 • Zadbasz o ciało, aby było sprawne i bez bólu

Program podzielony jest  na 3 części – odmiennych od przyjętych dotychczas standardów:

 • Część pierwsza:

Zadbasz o ruchy w stawach &  propriocepcję (12 min w każdych zajęciach)

 • Część druga

SMR – podejmiesz się auto rozluźniania ( 18 min w każdych zajęciach )

 • Część trzecia

Część właściwa; w 1-5 sekwencjach zadbasz o mobilizację konkretnego stawu + rozciągniesz mięśnie odpowiedzialne za pracę tego stawu  (5 min każda część; w każdej lekcji zaprezentujemy 5 części)

Zapraszamy również na nasze pogadanki/ prelekcje - pełny program znajdziesz poniżej.

 

 

Rozkładówka

 

OD

DO

OPIS

09:45

10:00

Powitanie

10:00

10:55

Lekcja 1: popracujesz nad mobilnością i gibkością, a rozpoczniemy lekcję od pozycji stojącej

11:00

11:13

pogadanka: "Wymówki i usprawiedliwienia, dla których nie ćwiczysz czy powody, których szukasz każdego dnia żeby być aktywnym - co jest Ci bliższe i do czego może zaprowadzić Cię to drugie" 

11:13

11:25

pogadanka: „Potęga nawyku. Jak skutecznie wprowadzić zmiany metodą małych kroków”

Postanowienia noworoczne po miesiącu spełzają na niczym? Utrzymanie diety przychodzi Ci z trudem? Ciężko jest Ci się zmobilizować do regularnej aktywności fizycznej? Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałaś/eś twierdząco, to to spotkanie jest dla Ciebie!

11:30

12:25

Lekcja 2: popracujesz nad mobilnością i gibkością, a rozpoczniemy lekcję od pozycji siedzącej

12:30

12:43

pogadanka: „Staw życia - aktywny pośladek i biodro"

Dowiedź się co daje aktywny pośladek i odpowiednie zakresy ruchu w biodrze.

12:43

12:55

pogadanka: "Motywacja szukania alternatywy dla wymagającego podopiecznego i motywacja do poszukiwania zastosowań ćwiczeń dla podopiecznych z niepełnosprawnością. Umiejętność pracy z wymagającym lub trudnym klientem."

13:00

13:55

Lekcja 3: popracujesz nad mobilnością i gibkością, a rozpoczniemy lekcję od pozycji leżącej

14:00

14:15

Lunch + pogadanka: "Co uwzględnić w diecie po kontuzji"

...czyli odpowiednie żywienie dla szybszego gojenia się uszkodzeń i regeneracji, ale również przeciwdziałania odkładania się tkanki tłuszczowej w momencie zmniejszenia aktywności fizycznej. 

14:15

14:30

Lunch + pogadanka: "Opamiętać się, żeby nie było za późno, czyli dlaczego lepsza jest prewencja niż rehabilitacja"

14:30

14:43

Lunch + pogadanka: „Myover40 niekoniecznie po 40-tce - czy to dobry moment, aby zacząć"

Dlaczego programy tego typu są potrzebne, dlaczego akurat teraz wchodzi w życie i jak sprawić, by ludzie nie patrzyli na ten trening jak na program typowo dla seniorów - czyli nudny i łatwy. 

14:43

14:55

Lunch + pogadanka: "Nie marnuj CZASU na KOMPLEKSY" 

Zadbaj o umysł/mózg/ciało – RUCH jest kluczem do sukcesu. Bo wiek to tylko liczba - o ~dobrym~ uzależnieniu (mechanizm jego działania).

15:00

15:55

Lekcja 4: popracujesz nad mobilnością i gibkością, a rozpoczniemy lekcję od pozycji stojącej

16:00

16:10

pogadanka: "Długotrwałe siedzenie - bolesne napięcia w ciele. Jak sobie pomóc?"

Siedzenie naraża nasze ciało, m.in. na skracanie i napięcia mięśni, a także na ich dezaktywację. Jakie dolegliwości występują u osób długotrwale siedzących i jak sobie z nimi radzić, jak polepszyć komfort swojego życia, a tym samym naprawić nasze ciało lub/i zapobiegać jego dysfunkcjom? To aspekty, o których porozmawiamy.

16:10

16:20

pogadanka: "Ruch = życie"

Dlaczego jedni ruszają się chętniej/lepiej/więcej od innych? Ruch a ruch - jakie elementy odróżniają typową aktywność ruchową od tej ukierunkowanej na zdrowie/progres. Porozmawiamy o holistycznym ujęciu człowieka w perspektywie ruchu.

16:25

17:20

Lekcja 5: popracujesz nad mobilnością i gibkością, a rozpoczniemy lekcję od pozycji klęku

17:25

18:00

pogadanka + zakończenie: "Złamany kręgosłup - moja historia"

Czy mając złamany kręgosłup można chodzi? Najprostsze czynności mogą okazać się bardzo trudne, ale właściwa rehabilitacja może zdziałać cuda.

 

 Nasi prezenterzy

 

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE!

Cennik

Cały dzień treningów i pogadanek na temat zdrowia, poprawności wykonywania ćwiczeń i sposobów na zachowanie sprawności i dobrego samopoczucia.

Zarezerwuj swoje miejsce już dziś! Oszczędź rezerwując wcześniej swój udział.

Skorzystaj z niezwykłej ceny EARLY BIRDS:

CenaPLN
od 1 do 30 września80 zł
od 1 do 14 października100 zł
W dniu wydarzenia 17 października150 zł

Nie zwlekaj z decyzją – ilość miejsc w wydarzeniu jest ograniczona!!!

Rejestracja

Lokalizacja

Warszawa
Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
ul. Księcia Trojdena 2C-G
02-109 Warszawa

Contact

Paulina Majkutewicz
myover40@gmail.com
570 555 541