AKADEMIA ZDROWIA

Akademia ZDROWIA
Człowiek to bardzo złożona jednostka, w organizmie której zachodzi wiele zmian i który kontrolowany jest przez niezliczoną ilość mechanizmów. Każdy jest też inny i wyjątkowy, tym samym potrzebuje indywidualnego podejścia do swojego zdrowia, najlepiej jednak kompleksowo.
Akademia ZDROWIA powstała dla ludzi, którzy chcą żyć zdrowo i wierzą, że mogą żyć tak długo. Chcą mieć kontrolę nad swoim organizmem i ciałem, świadomie i obiektywnie oceniać swój stan w obliczu różnych sytuacji, bodźców zewnętrznych i zmian środowiskowych. Jesteśmy też dla trenerów, instruktorów i terapeutów, którzy z kolei dążą do jeszcze większej skuteczności w swoich działaniach.
W Akademii ZDROWIA udowadniamy im, że jednym z warunków dobrej opieki nad swoim podopiecznym jest holistyczne spojrzenie na człowieka.
Konkretny specjalista koncentruje się na objawach, leczy dolegliwość, nie zawsze badając i sprawdzając, jaka jest jej przyczyna. Być może do leczenia choroby serca warto wdrożyć nową dietę i więcej ruchu, aby ogólny stan zdrowia się poprawił, a pacjent poczuł się lepiej. 

Platon (427–347 p.n.e.)

Filozof grecki.

Największy błąd w leczeniu ciała ludzkiego polega na tym, że lekarze nie znają całości. Żadna część nie będzie zdrowa, dopóki całość nie będzie zdrowa.

Trzeba wiedzieć, że nie istnieją magiczne tabletki na wszystko. Gdyby tak było, każdy z nas byłby człowiekiem w pełni zdrowym, a tak nie jest. Leczenie objawowe to tylko jeden z obszarów kuracji. Strategia przyczynowo-skutkowa sprawdza się znacznie lepiej, ponieważ eliminuje podłoże złego samopoczucia i chorób, a zmiany w tym zakresie pozwalają zbudować nowe, mocniejsze fundamenty naszego ZDROWIA. Bardzo dużym problemem we współczesnym leczeniu jest niewystarczająca uwaga poświęcana sferze psychosomatycznej. To, co dzieje się w naszej głowie, jak reagujemy na stresujące sytuacje i jak bardzo przy tym stymulujemy i nadwyrężamy nasz układ nerwowy skutkuje ogromnym spustoszeniem naszego organizmu. A wystarczy spojrzeć na swój organizm holistycznie, tak, jak robimy to w Akademii ZDROWIA.


My podchodzimy do tematu życia i długowieczności inaczej…
Wieloletnie obserwacje oraz nieustanna czujność sprawiają, że widzimy, w czym jest problem, dlaczego niektórzy ludzie pomimo leczenia czują się źle, dlaczego ich poziom stresu wciąż wzrasta, zmagają się z wieloma dolegliwościami i niestety szybko się starzeją. Wiedząc, co jest tego przyczyną, opracowaliśmy edukacyjny program – Akademia ZDROWIA – opierający się na 4 solidnych filarach.

PERSONALIZACJA – wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego człowieka, niezależnie od tego, czy jest to człowiek chcący zmienić swoje życie i poczuć się lepiej czy trener pragnący stać się częścią naszego zespołu, ludzi nieustannie się rozwijających. Zanim podjęte zostaną jakiekolwiek kroki i działania w kwestii naszego zdrowia, konieczne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu i ustalenie na tej podstawie indywidualnego planu. Kluczowa jest ocena aktualnego stanu zdrowia, priorytetów, co należy poprawić najpierw, aby ułatwić sobie „naprawę” organizmu w innych jego
obszarach. Ludzi organizm ma niezwykłą zdolność autoregulacji i autonaprawy, trzeba mu tylko na to pozwolić i stworzyć mu do tego odpowiednie warunki. Nie stosujemy żadnej standaryzacji. Tempo zmian dostosowujemy do każdego indywidualnie.

PRZEWIDYWALNOŚĆ – nie na wszystko mamy wpływ i nie wszystko możemy w pełni kontrolować. Pewne uwarunkowania naszego organizmu są podyktowane genami. Pod uwagę trzeba wziąć więc choroby cywilizacyjne i genetyczne, jak również otaczające nas środowisko, które w pewnym stopniu może zmienić nasze geny. Na to, czy chorujemy na jakąś chorobę i w jakim stanie jest nasz organizm, ma wpływ wiele czynników. W Akademii rozmawiamy o suplementach, środowisku naturalnym, otaczających nas ludziach i ich wpływie na nasze postrzeganie świata i nasze zdrowie. Nie każdy palacz zachoruje na raka płuc, ryzyko wzrasta wraz z towarzyszącymi temu konkretnymi czynnikami, podobnie, jak abstynencja alkoholowa nie chroni przed marskością wątroby. 

PREWENCJA – to zapobieganie niekorzystnym zmianom w naszym organizmie. Powinieneś wiedzieć, że masz na to realny wpływ, możesz, oczywiście w pewnym stopniu, kontrolować swój organizm. W Akademii koncentrujemy się na naszym stylu życia, który warunkują dieta, suplementy, aktywność fizyczna, a także sen i regeneracja. Są osoby trenujące za mało, ale i za dużo, a także w niewłaściwy sposób. W ten sposób zamiast pomagać naszemu organizmowi, to wyrządzamy mu krzywdę, nie tylko nie widząc efektów, ale przede wszystkim dostrzegając spadek energii, motywacji i dobrego samopoczucia. Nie pozostajemy ponadto obojętni w sferze duchowej i psychicznej. To w naszym mózgu, sercu i duszy muszą nastąpić zmiany, aby efekty były widoczne w naszym ciele. Jak wiadomo, praca w grupie zwiększa efektywność działań i zbliża nas do osiągnięcia sukcesu, naszym jest DŁUGIE I ZDROWE ŻYCIE!

PARTYCYPACJA – każdy realista wie, że cuda same się nie wydarzą i nie jest w stanie ich wywołać żaden lekarz, terapeuta, trener i dietetyk. Dużo zależy od nas samych, naszego aktywnego
uczestnictwa w procesie zmiany. Trzeba wiedzieć, dlaczego coś robimy, a dlaczego z czegoś rezygnujemy i jaki ma to wpływ na nasze ciało i umysł w kontekście długiego życia. Jest to chyba
najważniejszy aspekt naszego programu. Wyobraź sobie, że stosujesz dietę, której celem jest pozbycie się nadmiernych kilogramów. Koncentrujesz się tylko na wadze, aby była coraz mniejsza.
Nie dostrzegasz, że Twoja skóra staje się matowa, włosy zaczynają intensywnie wypadać, a Ty masz problemy ze snem. To są właśnie skutki uboczne jednotorowej zmiany – osiągasz jeden cel, jednak tracisz bardzo dużo w innych aspektach.

Wsłuchaj się we własne ciało i organizm! To jeden z podstawowych błędów, który popełniamy. Jesteśmy tak mocno skoncentrowani na otaczającym nas świecie, modzie i trendach, zapominając, że nie wszystko jest dla każdego. Nasz organizm najlepiej wie, czego mu potrzeba i niekoniecznie musi być to suplement reklamowany przez influencerów jako najlepszy i pomagający na wszystko (taki oczywiście nie istnieje).
Idąc do lekarz, od razu wiemy, jaki lek powinien nam przepisać, ponieważ widzieliśmy go w reklamie. Ze sklepu z suplementami wychodzimy z torbą wypełnioną różnymi pudełkami, nie zastanawiając się, w jakie integracje wchodzą ze sobą poszczególne środki. Stosując je w takim zestawie przez długi czas, zamiast pomóc naszemu organizmowi, możemy mu mocno zaszkodzić. Podobnie jest też z treningiem. Ćwiczenia bez przygotowania i tylko po obejrzeniu 10-minutowego video instruktarzowego w bardzo wielu przypadkach skutkują kontuzją, a nawet trwałymi uszkodzeniami ciała. Kolejna kwestia to podążanie za modą. Medytacja niektórym przynosi ukojenie, regeneruje organizm i dodaje siły, innych niestety nudzi, a nawet męczy. Jeśli tego nie czujesz, postaw na aktywność, która Cię cieszy, a łatwiej Ci będzie zmienić codzienne nawyki.

I pamiętaj, dążenie do perfekcjonizmu jest jak próba znalezienia skarbu Nibelungów – niemożliwe.
Jesteśmy miłośnikami zdrowia, ale w holistycznym słowa tego znaczeniu. Żyjemy normalnie, w zgodzie z własnym organizmem. Słuchamy go, odpowiadamy na jego potrzeby, łączymy zdrową i smaczną dietę z przyjemną aktywnością fizyczną, ale przede wszystkim o siebie dbamy – o swój umysł i ciało.